استعلام و ثبت سفارش : 09194021691

دکوراسیون مدرن

آشپزخانه مدرن با نور طبیعی و جزیره سفید

آنچه در این مقاله می خوانیم:

جدیدترین مطالب:

دکوراسیون مدرن با داشتن جلوه ای شیک و ساده، به عنوان یکی از محبوب ترین سبک های دکوراسیون داخلی استفاده می شود. برای اجرا کردن این دکوراسیون تنها دانستن قوانین دکوراسیون مدرن کافی نیست بلکه باید وسایلی که برای خانه خریداری شود متناسب با سبک مدرن باشد.

سادگی ظاهری و خلوت بودن فضا از اصلی ترین ویژگی های سبک مدرن به حساب می آیند.
زمانی که شما قصد اجرای سبک مدرن را دارید، باید تمامی بخش های خانه اعم از پذیرایی، آشپزخانه، اتاق خواب و… نیز از این سبک پیروی کنند.

دکوراسیون مدرن

یکی از بخش های حائز اهمیت در دکوراسیون مدرن، نحوه چیدمان و هماهنگی آنها با یکدیگر است. با توجه به قوانین این مدل از دکوراسیون ها، دکوراسیون مدرن گزینه بسیار خوبی برای خانه های کوچک محسوب می شود.

 

از آغاز تا امروز

در پایان دهه 1800 میلادی سبک مدرن، بر اساس طراحی و مدرنیسم شروع شد. سبک مدرن از طریق مدرسه ای هنری به نام باوهاوس در آلمان متولد و با تاکید بر طراحی به شیوه ساده و کاربردی انجام می شد.

این سبک، یک سبک قدیمی است که طرفداران خیلی زیادی را در قرن 21 به خود اختصاص داد و همچنین از محبوبیت بالایی برخوردار شد به گونه ای که امروزه این سبک را به نام سبک دکوراسیون مدرن 2022 می شناسند.
آشنایی با سبک مدرن باعث می شود تا شما بهتر با این سبک ارتباط برقرار کنید و چیدمان خانه خود را بهتر انجام دهید.
این سبک به گونه ای طراحی شده تا از کم ترین فضا بهترین بهره را ببرید. در سبک مدرن در مقایسه با سبک های سنتی، فضاهای خالی کمتر به چشم می آیند.

بنابراین می توان گفت یکی از دلایلی که این سبک در میان مردم محبوبیت زیادی پیدا کرده است، به همین علت است. در نتیجه کسانی که خانه های کوچکی دارند، استفاده از این سبک بهترین انتخاب است.

 

میز تلویزیون

ویژگی دکوراسیون مدرن

بهترین تعریف کوتاه از سبک دکوراسیون مدرن، ساده بودن است. در طراحی داخلی به سبک مدرن از مبلمان و دکوراسیونی استفاده می کنند که ساده باشند، دارای هیچ طرحی نباشند و معمولا خطوطی صاف داشته باشند.

همچنین در سبک مدرن از رنگ های خنثی و ملایم در فضا استفاده می کنند تا سادگی این سبک حفظ شود.
یکی دیگر از ویژگی های این سبک، استفاده از وسایلی است که کاربردی باشند و انتخاب و چیدمان آن ها نیز هدفمند واقع شود و چنانچه ضرورتی بر استفاده از آن ها نیست کنار گذاشته شوند.

با به کاربردن این ویژگی ها فضایی به دور از شلوغی، شیک و دلنشین خواهید داشت.
این سبک برای افرادی که به سادگی اهمیت می دهند، مناسب است. همچنین خانه هایی که به سبک مدرن طراحی می شوند دارای فضایی بسیار ساده، روشن و آرام هستند.

 

رنگ در سبک مدرن

همان طور که گفته شده سبک مدرن دارای ویژگی ساده بودن است. به همین علت در این سبک باید از رنگ های خنثی وملایم در بخش های مختلف خانه و دکوراسیون استفاده کرد.

همچنین می توان برای ایجاد تعادل در کنار رنگ های خنثی از متریال های طبیعی مانند چوب استفاده کرد. به عنوان مثال پارکت چوبی کف خانه سردی رنگ های خنثی را از بین می برد.

 

هماهنگی بین اشیا و بخش های خانه

در این سبک باید از وسایلی که به آن ها در خانه نیاز داریم استفاده کنیم و از استفاده کردن وسایل بیهوده و غیر نیاز پرهیز کنیم.

در هنگام انتخاب وسایل نیز باید به طرح و رنگ آن ها هم توجه کرد که ساده و خنثی باشند.

همچنین باید از استفاده کردن دکوریجات تجملی و تزئینی پرهیز کنیم، در طراحی به سبک مدرن نباید شلوغ کاری شود و باید برای حفظ سادگی و خلوت بودن محیط به اندازه نیاز از اثاثیه مانند میز، مبل، مجسمه، فرش و… استفاده کنیم.
در سبک مدرن باید از طرح هایی ساده مانند خطوط صاف و بدون جزئیات اضافی و نبود طرح های شلوغ استفاده کنیم.

همچنین در این سبک از طراحی، نباید از گچ کاری و نقش هایی که در سبک های قدیمی تر استفاده می شوند به کار ببریم؛ تا سادگی فضای خانه حفظ شود.

 

طراحی های سبک مدرن

 

پلان باز

طراحی پلان باز برای سبک دکوراسون مدرن بسیار مناسب است ولی چنانچه پلان خانه ی شما به این صورت نیست و همچنین شرایط تغییر و بازسازی هم ندارید، بهتر است که طراحی ظاهری خانه به گونه ای باشد که فضایی دلباز را پدید آورد.
به عنوان مثال استفاده از پرده های روشن و حریر که نور خورشید را وارد فضای داخلی خانه کند و یا نورپردازی هایی که فضای داخلی را بزرگتر نمایش می دهند.

استفاده از فلزات

استفاده از فلزات براق مثل کروم و استیل یکی از عناصر پرکاربرد در دکوراسیون مدرن هستند. از فلزات می توان در لوستر، دستگیره ها، اسکلت میز و صندلی، مبلمان، شیر آلات، لوستر و نرده ها استفاده نمود.

دکورهای خاص

در سبک مدرن استفاده از دکورهایی با طرح های خاص و رنگ های شاد در کنار رنگ های خنثی جذابیت بسیار زیادی به فضای خانه اضافه می کند.

نورپردازی مدرن

نورپردازی در سبک مدرن به شیوه خاص خود انجام می گردد. در این مدل نور پردازی از نورهای غیر مستقیم و مخفی استفاده می کنند و در بخش هایی که نورپردازی شده، هیچ نور مستقیمی به چشم نمی خورد و نورهای سفید و روشن ملایمی دیده می شوند.
در این سبک از لوسترها کمتر استفاده می کنند و بیشتر محیط را با دستگاه های مدرن نورپردازی می کنند که ظاهر مخفی دارند، یا در موارد خاص از لوسترهایی با طرح و ظاهری شیک و ساده استفاده می کنند.

 

طراحی قسمت های مختلف خانه به سبک مدرن

 

اتاق پذیرایی
پذیرایی یکی از مهمترین بخش های خانه است که روحیه و سبک زندگی صاحب خانه را نشان می دهد. در طراحی پذیرایی به سبک مدرن میتوان از مبل و کاناپه های مدرن با یک میز در رو به روی آنها استفاده کرد.

برای این فضا باید از مبلمان راحتی استفاده کنیم. در دکوراسیون و دیوارها نیز باید از رنگ های ملایم و خنثی استفاده کنید.

ناهار خوری
در قسمت ناهار خوری می توانید از میزهای بزرگ شیشه ای با صندلی های ساده و زیبا استفاده کنید. می توانید با استفاده از چراغ های روشنایی در بالای میز و تعدادی گل و گیاه به تزئین این فضا بپردازید.
آشپزخانه
در آشپزخانه هایی که با سبک مدرن طراحی می شوند از رنگ هایی براق با دکوری های درخشنده استفاده می کنند. کابینت ها نیز صاف و ساده، بدون ابزار و با دستگیره های مخفی هستند. برای کف آشپزخانه هم از سرامیک های براق و رنگ های روشن استفاده می کنند.

 

کابینت مدرن-روسادیزاین

اتاق خواب
در اتاق خواب می توانید از تخت ساده و کوتاه با دو پاتختی و یک آباژور در کنارش استفاده کنید. برای تزئین و دکور اتاق نیز می توانید روی دیوارها نقاشی یا تابلو و مجسمه های طرح مدرن قرار دهید.

همچنین می توانید برای بزرگ تر و روشن تر دیده شدن اتاق، از آینه و لوستر کمک بگیرید و با پهن کردن یک فرش با طرح مدرن و قرار دادن یک میز آرایش ساده و مدرن، به زیبایی هر چه بیشتر اتاق خود بیفزایید.
سرویس بهداشتی
در سرویس بهداشتی، برای مدرنیزه شدن می توانید از رنگ هایی که دارای آرامش هستند و به انسان آرامش می دهند مانند رنگ هایی چون یاسی، آبی روشن و یا سبز سدری ملایم استفاده کنید. همچنین امروزه در سرویس های مدرن از آینه و نورپردازی های ملایم استفاده می کنند.

طیف رنگی استفاده شده در این سرویس ها فقط سیاه و سفید نیست و می توان از رنگ های ملایم و متنوع دیگری هم استفاده کرد.
یکی از لوکس ترین و پرطرفدار ترین سبک ها که امروزه طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرده و به دلیل ویژگی های بی نظیری که دارد از محبوبیت بالایی نیز برخوردار شده است، سبک مدرن است که توانسته یکی از محبوب ترین سبک های امروز شود.