استعلام و ثبت سفارش : 09194021691

فرآوری چوب

فرآوری چوب:

چوب به عنوان ماده اولیه برای مصارف گوناگون از جمله ساختمان سازی و ساخت سازه‌های چوبی مختلف از قبیل پالت چوبی، مبلمان، کمد، میز، باکس چوبی صادراتی، و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این میان فرآوری چوب بسیار حائز اهمیت است تا چوب را به ماده برای مصارف ذکر شده درآورد. با توجه به آناتومی چوب و رفتارهای مختلفی که چوب هنگام رشد از خود نشان می‌دهد باید فرآوری این منبع طبیعی انجام شود تا شاهد کاهش ضایعات چوبی و افزایش ضمانت کیفی مصنوعات چوبی تولید و در ادامه ﺣﻔﻆ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺗﺎﻣﯿﻦ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﭼﻮب‌ها ﻭ ﻧﻬﺎﯾﺘﺎ ﺻﯿﺎﻧﺖ ﺍﺯ جنگل‌ها می‌باشد.

فراوری چوب

تنه درختان در حوضچه‌های آب یا رودخانه‌های جاری قرار داده می‌شوند تا مواد زائد و مزاحم موجود در جدار دیوراه سلولی چوب‌ها خارج شود. مدت زمان غوطه ور شدن در آب به نوع گونه چوب و ضخامت آن بستگی دارد. مدت زمان معمول بین 10 تا 15 دقیقه است، اما برای چوب‌هایی مثل بلوط این دوره بیشتر بوده و اگر آب به صورت جاری نیست لازم است هر 5 روز آب تعویض گردد.

بعد از خارج کردن از آب، باید چوب‌ها روی واگن‌های مخصوص چیده شوند و به داخل کوره چوب خشک کنی هدایت شوند. هر کوره چوب خشک کن توان و ظرفیت عملیاتی لازم برای خشک کردن انواع گونه‌های چوب را ندارد. در نتیجه باید ابتدا به گزینه های زیر توجه نمایید.

  • سیستم تابلو کنترل فرمان
  • ساختمان کوره
  • نوع الکتروموتورهای مصرفی
  • تعداد و نوع سنسورهای کوره

گالری تصاویر

Scroll to Top